خانه/خانواده زیست

هلدینگ زیست تخمیر

شرکت دانش بنیان زیست تخمیر فعالیت خود را از سال 1381 در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز نمود. تمام محصولات پروبیوتیک موجود در بازار ایران پیش از آغاز به کار این شرکت، وارداتی بوده و مالک ایده نوین تولید این فرآورده ها در داخل، شرکت زیست تخمیر بود. شکل گیری این شرکت با توجه به نیاز کشور به محصولات پروبیوتیک و با تکیه بر فناوری بومی در کشور و همچنین با استفاده از باکتری های فلور نرمال بدن افراد ایرانی بوده است. این شرکت در سال 1388 با شماره 368211 ثبت و به عضویت مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران درآمد و هم اکنون موفق به تولید انبوه فرآورده های مکمل خوراکی پروبیوتیک در اشکال کپسول، ساشه و قطره خوراکی گردیده است. فرآیند تولید محصولات شامل سه مرحله فرمانتاسیون باکتری، مقاوم سازی باکتری و خشک کردن سویه می باشد. شرکت زیست تخمیر موفق شده روش بسیار کارآمدی را با توجه به امکانات فعلـی کشـور در سـاخت محصـولات پروبیوتیک با روش اسپری درائینگ طراحی کند که با شماره 63124 ثبت پتنت گردیده است. این شرکت توانسته با تجهیـز سالن های ساپورتینگ، کنترل کیفیت و تولید به فرآورده های پروبیوتیک با کیفیت بالا دست یابد. آغاز به ساخت سایت تولید جدید در پارک فناوری پردیس در کنار کیفیـت بـالای محصولات تولید شده در مقایسه با نمونه های خارجی موجود در بازار و ظرفیت بالای تولید قـادر خواهد بود نیاز کشور در حوزه درمانی و سلامت انسانی را در داخل کشور تامین نموده و حتی افق های روشنی را برای صادرات به کشورهای همسایه پیش روی شرکت قرار دهد. این شرکت در راستای نیل به اهداف خود و تولید محصولی با بیشترین سازگاری با افراد ایرانی، اقدام به جداسازی سویه های بومی و ثبت آنها نموده است تا محصولات علاوه بر کانت بالاتر و کیفیت برتر، امتیاز دیگری نیز بر محصولات خارجی داشته باشند. کلیه محصولات زیست تخمیر علاوه بر اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و استانداردهای لازم برای تولید دارو و مکمل های طبیعی، دارای گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی، گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت و گواهینامه سیستم HACCP از شرکت D.A.S انگستان نیز می باشد.

شرکت های همکار

بنیان سلامت کسری به عنوان شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۳ فعالیت های خود را در مرکز رشد فن آوری طب و داروسازی سنتی و فراورده های طبیعی علوم پزشکی دانشگاه تهران آغاز نموده و از آن به بعد موفق به ثبت چندین ترکیب طبیعی و شیمیایی در سازمان غذا و داروی ایران گردیده است. بنیان سلامت کسری با اداره آزمایشگاه ها و تحقیقات بالینی به تولید محصولات با کیفیت و اثرگذاری بالا پرداخته است. شرکت بنیان سلامت کسری زیر مجموعه شرکت دانش بنیان زیست تخمیر می باشد

از سال 1389 با مشارکت پیشگامان صنعت تولید مکمل های پروبیوتیک (شرکت زیست تخمیر) و با هدف دستیابی به دانش فنی تولید مکمل های پروبیوتیک دام، طیور و آبزیان فعالیت تحقیق و توسعه خود را آغاز نمود. پس از دست یابی به دانش فنی تولید این محصولات و جداسازی و ثبت میکروارگانیسم های پروبیوتیک از منابع بومی؛ این شرکت با هدف تولید صنعتی در سال 1394 تاسیس گردید. این شرکت با توجه به تولید محصولات زیست فناوری نوین به عضویت پارک علم و فناوری پردیس درآمده است. هدف این شرکت بومی سازی فناوری زیستی تولید مکمل های پروبیوتیک در صنعت عظیم و رو به رشد دام، طیور و آبزیان به منظور تولید غذایی سالم و رفع نیاز کشور به واردات است. محصولات این شرکت با لوگوی تجاری ®BioDEP به بازار عرضه می شود و فرمولاسیون این محصولات جهت استفاده اختصاصی کلیه گروه های نشخوارکنندگان (گاو، گوسفند، بز، میش، قوچ و ...)، طیور (مرغ بومی، مرغ تخمگذار، مرغ گوشتی، مرغ مادر، مرغ اجداد، شترمرغ، بوقلمون، بلدرچین و ...)، آبزیان (ماهی و میگو)، اسب، آبزیان زینتی (ماهیان آکواریومی)، پرندگان زینتی (قناری، طوطی، کاسکو، مرغ عشق، عروس هلندی، مرغ مینا، کبوتر و ...) و حیوانات خانگی (سگ، گربه و ...) طراحی شده است.

اکسزون شتابدهنده ی زیست بنیان یک شتاب دهنده پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند است این شتابدهنده زیر نظر شرکت زیست تخمیر، اولین شرکت تولید کننده محصولات پروبیوتیک در ایران می باشد.

داروسازی زیست دارو دانش، مجموعه ای خصوصی و دانش‌بنیان است که در زمینه ، تولید و بازاریابی فرآورده‌های دارویی شیمیایی و بیولوژیک فعالیت دارد. این شرکت در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید و از همان سال در مرکز رشد واحد‌های فن‌آوری فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار نمود. زیست ‌دارو‌ دانش از سال ۱۳۹۳ احداث کارخانه تولید فرآورده‌های دارویی را در شهرک صنعتی بهارستان کرج شروع نمود و از سال ۱۳۹۵ تولید فرآورده های زیفرون و تبازیو با راه اندازی کارخانه در سایت جدید ادامه یافت این شرکت در حال حاضر با ایجاد ۴ خط تولیدی مجزا شامل خط تولید پروتئین‌های نوترکیب با استفاده از باکتری، خط تولید آنتی‌بادی‌های مونوکلونال، خط پرکنی ویال و لیوفیلیزه، خط تولید فرآورده‌های خوراکی پرخطر در حال فعالیت است. ده ها فراورده در زمینه کمک به درمان بیماریهای ام اس – انواع سرطان و بیماریهای نادر در حال حاضر در خطوط تولیدی پیشرفته زیست دارو دانش تولید و جوابگوی بخشی از نیازهای بازار دارویی کشور است. همچنین زمینه صادرات محصولات به بازارهای هدف صادرات نیز فراهم شده است. زیست دارو دانش به منظور تامین نیازهای دارویی کشور همچنین تولید قراردادی بخشی از محصولات مهم‌دارویی کشور خصوصا داروهای نیازمند به سایت تایید شده تولید داروهای پرخطر و شکل دارویی ویال های لیوفیلیزه را در سالهای اخیر در کارنامه فعالیت خود داشته است.