تقویت سیستم ایمنی به کمک پروبیوتیک ها برای مقابله با آنفولانزا

پروبیوتیک ها عموما برای افزایش سلامتی دستگاه گوارش استفاده می شوند اما تحقیقات نشان می دهند پروبیوتیک ها می توانند به ما برای مقابله با گونه های مختلفی از ویروس آنفولانزا کمک کنند.

ویروس آنفولانزا که انسان، پرندگان و خوک را آلوده میکند، براساس پروتئین های سطحی هماگلوتینین (hemagglutinin)  و نورامینیداز  (neuraminidase)، دارای زیرگونه های متعددی می باشد. این موضوع به این معنی است که دو زیرگونه می توانند باهم ترکیب شده و بسیاری از انواع آنفولانزا را، که فصل به فصل تغییر می کنند، تشکیل دهند. به همین خاطر است که باید به دنبال راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا، فارغ از نوع زیرگونه های ویروس آن، باشیم.

به تازگی دانشمندان با انجام تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیده اند که برخی از گونه های پروبیوتیک ها باعث ایجاد پاسخ های ایمنی متنوعی در مقابل ویروس آنفولانزا شده و درنتیجه موجب محافظت بیشتر از بدن در برابر آنفولانزا می شوند. همچنین پروبیوتیک ها سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با سایر زیرگونه های ویروس آنفولانزا آماده می کنند.

به همین دلیل با ستفاده از فرآورده های پروبیوتیک، بدن ما دربرابر گونه های مختلف ویروس آنفولانزا که عموما در فصول سرد سال شیوع پیدا می کنند، مقاوم شده و احتمال ابتلا به آنفولانزا کاهش می یابد.

"لاکتوکر" یکی از فرآورده های پروبیوتیک شرکت زیست تخمیر می باشد که با دارا بودن کانت بالایی از باکتری های مفید، تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی داشته و به بدن ما کمک می کند تا در فصول سرد سال به گونه های مختلفی از ویروس آنفولانزا مبتلا نشویم.