تقدیر از مدیرعامل شرکت زیست تخمیر به عنوان بانوی نمونه کارآفرین

برای بهره مندی از فواید پروبیوتیک ها، مصرف ماست پروبیوتیک کافی نیست.

تقدیر از «دکتر سحر بهمنی» مدیر عامل شرکت «زیست تخمیر» در مراسمی با حضور «سورنا ستاری»

 

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری و «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور طی مراسمی از زنان کارآفرین برتر در زمینه علوم و فناوری‌های پیشرفته تقدیر کردند. «دکتر سحر بهمنی» مدیر عامل شرکت داروسازی «زیست تخمیر»، از اعضای پارک فناوری پردیس نیز در این برنامه مورد تقدیر قرار گرفت.

خانم ابتکار در این نشست با اشاره به نقش پررنگ زنان برای ایستادگی در شرایط تحمیل شدیدترین تحریم‌ها بر کشور، گفت: امروز ایران در بسیاری از زمینه‌های علمی در مرزهای دانش حرکت می‌کند. دستاوردهای علمی دانشمندان و فعالان علمی کشور گواه آن است که ظرفیت‌های بزرگی در زمینه فعالیت‌های علمی و دانش بنیان در کشور وجود دارد.

شرکت داروسازی زیست تخمیر در سال 1381 در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس شد و چندی بعد با استقرار در پارک فناوری پردیس به فعالیت خود ادامه داد. زیست تخمیر تاکنون توانسته است بیش از 40 محصول وارد بازار کند. محصولاتی که برای نخستین بار است که در کشور تولید می‌شود.

شرکت زیست تخمیر که تنها تولیدکننده پروبیوتیک‌های نسل جدید است، بیش از 85 درصد بازار محصولات پروبیوتیک را در اختیار دارد و سالیانه باعث جلوگیری از خروج 34 میلیون دلار ارز از کشور می‌شود.

این مجموعه علاوه بر فعالیت در حوزه صادرات محصولات خود در سال1396 شتابدهنده زیست تخمیر را تاسیس کرد تا از صاحبان ایده در حوزه‌های داروهای شیمیایی، مکمل‌ها با تکنولوژی‌های نوین و ماده اولیه دارویی، حمایت کند.