بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 26 خرداد 1398 در ساعت 12 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چرا باید در کنار مصرف آنتی بیوتیک ها از پروبیوتیک نیز استفاده کنید؟

 

یک بدن سالم و متعادل بیش از 100 تریلیون میکروفلورا (میکروارگانیسم هایی که به عملکرد مناسب سیستم های بدن کمک می کنند) دارد. اما وقتی آنتی بیوتیک (خصوصا آنتی بیوتیک های وسیع الطیف) مصرف می کنید، این تعادل بهم می خورد. چرا که آنتی بیوتیک ها نمی توانند بین باکتری های خوب و بد بدن تمایز قائل شوند. به همین دلیل هردو نوع این باکتری ها را از بین  می برند و تعادل طبیعی میکرویبوم را برهم می زنند و اغلب با عوارض ناخوشایندی مانند اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک همراه هستند. در حقیقت یک سوم افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند، دچار این عارضه می شوند.

خبر خوب این که شما می توانید با روشی بی خطر به دستگاه گوارشتان در مقابل استفاده طولانی مدت آنتی بیوتیک ها کمک کنید. شواهد نشان می دهد که پروبیوتیک ها از اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها و عوارض جانبی دیگر مصرف این داروها جلوگیری می کنند.

براساس تحقیقات منتشر شده در مجله ی انجمن دارویی آمریکا، افرادی که در کنار استفاده از آنتی بیوتیک ها از پروبیوتیک ها نیز استفاده می کنند، 42 درصد کمتر از سایر افراد به عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک ها دچار می شوند.

موسسه ملی سلامتی انگلستان دوزهای بالایی از پروبیوتیک ها را برای جلوگیری از اسهال ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها برای کودکان توصیه می کند. 98 درصد متخصصین گوارش بر این باورند که پروبیوتیک ها نقش بسیار مهمی در درمان بیماری های گوارشی دارند.

 

چطور هنگامی که با آنتی بیوتیک ها تحت درمان هستید، پروبیوتیک مصرف کنید؟

 

ابتدا بهتر است که با پزشک خود در این باره مشورت کنید و توصیه های او را درمورد شرایط سلامتی خود به کار گیرید.

اگر می خواهید پروبیوتیک های شرکت زیست تخمیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از محصول "فمی لاکت" است. این محصول برای بزرگسالانی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند بسیار مناسب است. زیرا فمی لاکت حاوی ترکیبی از 7 سویه پروبیوتیک است که کاملا در ترمیم و حفظ سلامت گوارشی شما در برابر عوارض آنتی بیوتیک ها موثر است.

چرا از پروبیوتیک های شرکت زیست تخمیر به جای پروبیوتیک های غذایی مانند ماست های پروبیوتیک استفاده کنیم؟

 

به دلیل اینکه بدن شما به دوزهای بالایی از پروبیوتیک (حداقل روزانه 1 میلیارد باکتری مفید) برای کمک به ترمیم و تعادل باکتری های مفید دستگاه گوارش خود نیاز دارد. محصول فمی لاکت حاوی حداقل

 CFU  10⁹ باکتری زنده و مفید در هر کپسول می باشد. این درصورتی است که دریافت این میزان از باکتری های مفید از طریق محصولات غذایی مثل ماست، غیرممکن است!

فمی لاکت را برای بیشترین اثرگذاری، حدود 2 الی 4 ساعت قبل یا بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.

توصیه می شود که مصرف پروبیوتیک ها را حداقل یک الی دو هفته پس از اتمام درمان آنتی بیوتیکی خود ادامه دهید. این کار می تواند به از بین بردن عوارض باقی مانده ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها کمک کرده و تعادل سیستم گوارشی شما را بازگرداند.

 

با مصرف پروبیوتیک های شرکت زیست تخمیر، با باکتری های بد مبارزه و به باکتری های خوب کمک کنید.