بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 20 اسفند 1397 در ساعت 12 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در کنگره بین المللی میکروبیوم و پروبیوتیک که در 6 تا 7 مارس در تایپه برگزار شد، برخی از تحقیقات مهم در زمینه علوم سلامت به نمایش گذاشته شدند. یکی از سخنرانان کنفرانس ، دکتر یون هر لو ، تحقیقی در مورد مکمل های پروبیوتیک پیش از تولد نوزادان را مورد بحث قرار داد.

با وجودی که دیدگاه های متضاد در مورد نحوه و میزان مصرف مکمل های پروبیوتیک در دوران بارداری وجود دارد، شواهد نشان می دهد استفاده محدود از پروبیوتیک ها می تواند خطر ابتلا به زایمان زودرس، عفونت پس از زایمان را کاهش دهد وهمچنین می تواند به ایجاد سیستم ایمنی سالم در کودکان کمک کند.

لو مشاهده کرد که در بیش از 30 درصد موارد زایمان زودرس، مادر از نوعی عفونت باکتریایی رنج می برد. از این جهت، محققان معتقدند مصرف پروبیوتیک در زنان باردار، به خصوص در اواخر دوره،می تواند برای سلامتی نوزادان مفید باشند. با کاهش یا از بین بردن عفونت های باکتریایی، می توان از بسیاری از زایمان های زودرس پیشگیری کرد.

اگر چه هنوز تحقیقات فراوانی در خصوص دوز و اختصاصی کردن پروبیوتیک برای هدف قرار دادن باکتری های خاص می بایست صورت گیرد. با این حال، شواهد علمی بسیاری نشان می دهد  پروبیوتیک می توانند میکروبیوم مادران باردار را بهبود بخشید و سیستم ایمنی سالم برای کودکان به همراه داشته باشند.