بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 4 اسفند 1397 در ساعت 15 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی و ویتامین محلول در چربی است که به محافظت از غشاهای سلولی در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند و مانع از اکسیداسیون کلسترول LDL می شود. ویتامین E شامل یک گروه از هشت ترکیب است که به نام توکوفرول ها و توکوترینول ها شناخته می شوند و دارای زیر مجموعه های مختلفی هستند که در طبیعت یافت می شوند. هر یک از این ترکیبات مختلف دارای فرمول شیمیایی و اثرات بیولوژیکی متمایزی هستند.

چرا ویتامین E لازم است؟

ویتامین E برای حفظ ساختار وعملکرد عضلات اسکلتی، صاف وعضلات قلب ضروری است. همچنین در شکل گیری گلبول های قرمز موثر است و به حفظ ذخایرویتامین های A و K، آهن و سلنیوم کمک می کند. این ویتامین تأثیر مثبتی بر سلامت سیستم ایمنی بدن داشته ، در مقابل آسیب های اکسیداتیو که می تواند به بیماری قلبی منجر شود، محافظت می کند، همچنین اثرات پیشگیرانه در برابر سرطان داشته و به کاهش علائم بیماری آلزایمر کمک می کند و در جلوگیری از آسیب های مربوط به دیابت، به ویژه آسیب چشم موثر است.

علائم مرتبط با کمبود ویتامین E چیست؟

علائم کمبود ویتامین E شامل مدفوع چرب، اسهال مزمن و عدم توانایی ترشح صفرا است. به طور سنتی، اعتقاد بر این است که کمبود ویتامین E در انسان ها به ندرت اتفاق می افتد. افرادی که نمی توانند چربیهای رژیم را جذب کنند یا افرادی که اختلالات نادر متابولیسم چربی دارند، نمی توانند ویتامین E را جذب کنند. علاوه بر این، نوزادانی که وزن کمتری دارند (کمتر از 3.5 پوند) و افراد دارای اختلالات ژنتیکی نادر در پروتئین آلفا توکوفرول نیز ممکن است معرض خطر کمبود ویتامین E باشند. با این حال، مطالعه ای که در سال 2015 در مجله آمریکایی تغذیه منتشر شده نشان می دهد که کمبود ویتامین E ممکن است شایع تر ازآنچه ما فکر می کنیم، باشد. افراد مبتلا به سندرم متابولیک، حدود یک نفر از سه نفر در ایالات متحده، می توانند کمبود ویتامین E داشته باشند. تحقیقات بیشتری باید انجام شود، اما این یافته های اولیه نشان دهنده اهمیت این ویتامین ضروری است.

چگونه ویتامین E را از مواد غذایی به اندازه کافی دریافت کنیم؟

منابع غذایی خوب ویتامین E عبارتند از روغن های گیاهی، آوکادو، اسفناج، دانه های آفتابگردان، جوانه گندم، آجیل و دانه های کامل.

خطرات مرتبط با مصرف مقادیر بالای ویتامین  E

به جز اثر ضد انعقادی، ویتامین E سمیت یا عوارض جانبی شناخته شده ندارد.

سایر ملاحظات ویژه برای ویتامین E

  • از آنجا که ویتامین E محلول در چربی است، بهتر است با غذا حاوی برخی از چربی مصرف می شود
  • ویتامین E وقتی که در معرض هوا، گرما و نور است، قدرت خود را از دست می دهد، بنابراین مکمل ها باید در مکان تاریک و سرد نگهداری شوند.
  • افرادی که از داروهای ضد انعقادی استفاده می کنند (رقیق کننده خون یا آسپرین) باید تنها تحت نظارت پزشک، مکمل های ویتامین E را مصرف کنند.