بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 4 خرداد 1398 در ساعت 12 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بررسی‌ها نشان می‌دهد زنانی که برای مدت زمان دو ماه یا بیشتر داروهای آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند بیشتر در معرض حمله قلبی و سکته مغزی هستند.

مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای مدت زمان بیش از دو ماه خطر حمله قلبی و سکته مغزی را در زنان حدود یک سوم افزایش خواهد داد.

به گفته گروهی از محققان آمریکایی مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک‌ ها موجب از بین رفتن باکتری‌های خوب موجود در بدن شده که می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی-عروقی را افزایش دهد. محققان همچنین در دوره هشت ساله انجام مطالعات خود مشاهده کردند این خطر در زنان بالای ۶۰ سال حدود ۳۲ درصد بیشتر است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان آمریکایی اظهار داشتند: مصرف داروهای آنتی بیوتیک مهمترین فاکتور در تغییر توازن میکروارگانیسم‌های بدن است که باکتری‌های مفید را از بین برده و شیوع ویروس‌ها و قارچ‌های عفونی را افزایش می‌دهد.

محصول لاکتوفم پروبیوتیکی تولید شده در شرکت زیست تخمیر، کپسولی خوراکی برای خانم هاست که حاوی مقادیر بالایی از 4 سویه باکتری سودمند دستگاه ادراری-تناسلی خانم ها به همراه پری بیوتیک فروکتوالیگوساکارید (کمک کننده به رشد و فعالیت پروبیوتیک ها) می باشد و در پیشگیری و کنترل عفونت های ادراری-تناسلی در بانوان نقش بسزایی دارد. همچنین  محصول لاکتوفم موجب تعادل فلور طبیعی واژن و پیشگیری از عود مجدد عفونت های ادراری-تناسلی بانوان می شود. با مصرف این محصول می توان از استفاده بیش از حد آنتی بیوتیکها جلوگیری کرده و درنتیجه ریسک بیماری هایی همچون حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش داد.

 

لاکتوفم