بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 27 خرداد 1396 در ساعت 16 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شرکت فَنتِسی کَندیز آمریکا نوعی شکلات پروبیوتیک(به رشد باکتری‏های مفید روده و کاهش بیماری‏زایی باکتری‏های مضر کمک می‏کنند) تولید کرده و آن را با نام تجاری بُلوپِلَنِت (سیاره آبی) روانه بازار داخلی نموده است. فعلاً 10 هزار بسته از این شکلات به صورت آزمایشی تولید شده است.

10 سال پیش شرکت بَری کَلِبوت سوییس نیز شکلات پروبیوتیک تولید کرده بود، اما تا به امروز این محصول در مقیاس انبوه تولید نشده است. محققان شرکت فَنتِسی کَندیز سال‏ها تلاش کردند تا برای تولید این شکلات به فرمولی دست یابند که با رعایت آن، این محصول پروبیوتیک عطر و طعم مطلوبی پیدا کند و برای سلامتی مفید باشد. سرانجام این شکلات سیاه با درصد کاکائوی بالا تولید شد. شکلات پروبیوتیک جدید به هیچ وجه تلخ نیست و می‏توان در آن از مغزهای خوراکی، میوه و چیا (تخم شربتی) استفاده نمود.

این محصول، استاندارد سلامتی دریافت کرده است و شرکت تولیدکننده قصد دارد با استفاده از آن، 12 نوع میان‏وعده پروبیوتیک تولید کند. این شکلات پروبیوتیک با طعم‏های کاکائو، قهوه، اِسپِرِسو، دارچین و تخم شربتی، بلوبِری و تخم شربتی، انار و میوه درخت بائوباب (درختی که در آفریقا می‏روید و وقتی که سن آن به 100 سالگی می‏رسد، شاخه‏ هایش رو به پایین رشد می‏کند) تولید می‏شود. امروزه تقاضا برای محصولات قنادی و میان‏وعده‏ های پروبیوتیک در حال افزایش است و نظرسنجی‏ ها نشان می‏دهد که مشتریان حاضرند چنین محصولاتی را 10 درصد گران‏تر از محصولات غیر پروبیوتیک بخرند. یکی از چالش‏های پیش روی تولید این محصول، افزایش ماندگاری آن بود که به همت محققان شرکت فَنتِسی کَندیز برطرف گردید.

منبع: غلات نیوز