بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 7 آذر 1396 در ساعت 16 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دانشمندان طی تحقیقاتی دریافته‌اند که مصرف پروبیوتیک همراه با آنتی‌بیوتیک می‌تواند مانع از بروز عوارض جانبی آن شود.
آنتی‌بیوتیک در روند فعالیت یک نوع باکتری که در داخل معده زندگی می‌کنند اختلال ایجاد کرده و مانع از فعالیت سایر باکتری‌های خطرناک می‌شود. برخی از افرادی که دارای باکتری سی دفیسیل هستند ممکن است علائمی در آنها دیده نشود، در حالی‌که بقیه ممکن است اسهال یا التهاب کولون داشته باشند.
وجود یک باکتری خوب و مفید یا مخمر در غذاهای پروبیوتیکی و مکمل‌ها می‌تواند روشی ارزان و مطمئن برای پیشگیری از بروز اسهال سی دفیسیل باشد. همان‌طور که می‌دانید درمان این نوع اسهال بسیار هزینه‌بر است.
خوردن غذاهایی که حاوی پروبیوتیک هستند خطر اسهال را به خاطر مصرف آنتی‌بیوتیک کاهش می‌دهد. محققان در تحقیقاتی که بر روی ۴۲۱۳ فرد بزرگسال و بچه انجام دادند به این نتیجه رسیده‌اند که ۲ درصد از افرادی که پروبیوتیک مصرف می‌کنند در مقایسه با ۶ درصد از بیمارانی که به آنها دارونما داده شد، اسهال ناشی از سی دفیسیل وخیم‌تر شد.
محققان معتقدند: در بازه‌ی زمانی کوتاه‌مدت، مصرف پروبیوتیک‌ها همراه با آنتی‌بیوتیک می‌تواند روشی مطمئن و مؤثر برای پیشگیری از اسهال ناشی از عفونت کلوستریودم دفیسیل باشد. در واقع اگر شروع برنامه‌‌ رژیمی مصرف پروبیوتیک، با مصرف آنتی‌بیوتیک همراه باشد می‌تواند تأثیرات خوبی به همراه داشته باشد.
(منبع: mayoclinic)