ویتامین های ضروری برای فصول سرد سال

با تغییرات آب‌ و هوایی ناشی از فصول، درجه حرارت بدن شما نیز تغییر می‌کند. در فصل پاییز و زمستان نیاز بدن به انرژی افزایش می‌یابد. در فصول سرد، سرما باعث ایجاد التهاب مفصل و درد می‌شود و از طرفی سرماخوردگی و آنفلوآنزا شیوع پیدا می‌کند.

بسیاری از این بیماری ها به علت کمبود مواد معدنی یا ویتامین رخ می دهد. از این رو با مصرف ویتامین ها، میتوان انرژی مورد نیاز بدن را تامین و باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری شد.

تعدادی از ویتامین های ضروری برای بدن در فصول سرد سال:

 

ویتامین C:

شروع فصول سرد همراه با عفونت هایی مانند سرماخوردگی، سرفه، تب و آنفلوآنزا است. مصرف ویتامین C منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش طول دوره این بیماری میشود. این ویتامین نوعی آنتی اکسیدان است که باعث کاهش التهاب در بدن نیز می شود. در فصل سرما میتوانید ویتامین C مورد نیاز خود را از طریق مصرف مرکبات، سبزیجات تیره رنگ و مکملهای این ویتامین دریافت کنید.

 

ویتامین D:

اگرچه مصرف ویتامین  Dدر تمام طول سال مورد نیاز است، اما در فصل پاییز و زمستان و با مایل شدن نور خورشید، نیاز شما به این ویتامین بیشتر می شود. در طول زمستان احتمال بروز دردهای استخوانی و مفصلی به دلیل عدم تابش کافی نور خورشید بیشتر است.

ویتامینE:

مصرف این ویتامین برای کمک به حفظ سلامت پوست ضروری است و از خشکی پوست در پاییز و زمستان جلوگیری میکند.

ویتامین B:


ويتامين‌هاي گروه B اهميت بالايي در حفظ انرژي بدن دارند اما اين ويتامين در بدن ذخيره نمي‌شود و تامين آن از طريق موادغذايي و یا مکمل ها ضروري است. با مصرف ویتامین B به ویژه ویتامین ۱۲B افسردگی و اضطراب ناشی از کوتاه شدن روزها در پاییز و زمستان کاهش می یابد.

محصول ویتالاکت اولین قرص دولایه تولید شده در ایران، علاوه بر تمام ویتامین های فوق، دارای مواد معدنی و پروبیوتیک نیز می باشد.

ویتالاکت دارای اثرات و فواید گوناگونی است از جمله:

برطرف کردن انواع اسهال از جمله اسهال، بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر، مواجهه با کمبود ویتامین و تقویت سلامت عمومی بدن، کمک به هضم و جذب مواد غذایی و املاح ضروری مانند آهن، کلسیم، منیزیم و... کاهش احتمال عود عفونت و کاهش دوره نقاهت بیماری های عفونی با کاهش جذب کلسترول و کاهش فشار خون در بیماری های متابولیکی از جمله دیابت با کاهش مقاومت به انسولین