باکتری‌های روده و مالتیپل اسکلروزیس

 

محققان در دانشگاه هاروارد مقاله هیجان‌انگیزی منتشر کردند که در این مقاله به شواهد علمی ارتباط میان میکروبیوم روده و میزان پیشرفت مالتیپل اسکلروزیس (ام‌اس) و علائم آن پرداخته‌شده بود.

در بیماری ام اس، سیستم ایمنی بدن به غلاف میلین نورون‌های عصبی در مغز و نخاع حمله می‌کند و این پوشش محافظتی را که وظیفه حفاظت و انتقال پیام‌های عصبی را دارد از بین می‌برد.  التهاب و آسیب به این محافظ میلین محافظ موجب انحطاط سیستم عصبی و قطع شدن امواج عصبی می‌شود که موجب طیف وسیعی از علائم مختلف می‌شود.

تأثیر باکتری روده‌بر التهاب سیستم عصبی مرکزی

این تحقیق نشان داده است که دو پروتئین مسئول ترویج یا مهار التهاب در سیستم عصبی مرکزی (CNS) هستند که منجر به محافظت یا آسیب به سلول‌های عصبی مغز و نخاع می‌شود. این پروتئین‌ها (TGF alpha و VEGF-B) در پاسخ به شکست تریپتوفان غذایی توسط باکتری های روده تولید می شوند. TGF آلفا اثر محافظتی روی CNS دارد در حالی که VEGF-B التهاب را افزایش می دهد و باعث ایجاد آسیب به CNS می شود . هنگامی که پروتئین VEGF-B بالا می رود، التهاب بیش از حد و آسیب به وجود می آید که موجب بدتر شدن علائم MS می شود. تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که در بسیاری از غذاهای مختلف پروتئینی وجود دارد، از جمله بوقلمون، پنیر، تخم مرغ و آجیل و دانه های مختلف .

دکتر بروس بیبو، معاون اجرایی تحقیقاتی در انجمن ملی MS، که بدر این طرح تحقیقاتی همکاری داشته است گفت: اینکه این مسیر به طور مثبت به سرکوب التهاب و ترویج ترمیم، یا منفی باعث التهاب و توقف بازسازی، منتهی شود پیچیده است. این تحقیق جدید، درک این مسیرها را افزایش می دهد و احتمالا منجر به استراتژی ها و درمان هایی می شود که می تواند باعث بهبود درمان ام اس شود.

دکتر فرانسیسکو کویین تانا، نویسنده اصلی مقاله تحقیقاتی می افزاید که تیم تحقیقاتی او "در حال فرایند تأمین موافقتنامه های مالکیت فکری و نیز توسعه مکمل های پروبیوتیک بالقوه با شرکت های داروسازی است".

 

www.optibacprobiotics.co.uk